آموزش, پروتز و ایمپلنت, مقالات تخصصی دندان پزشکی, مقالات عمومی دندان پزشکی

ایمپلنت ارزان در تهران

ایمپلنت ارزان

با وجود اینکه بسیاری از کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی خدمات ایمپلنت دندان را در تهران ارائه می دهند اما پیدا کردن مطب یا کلینیک دندانپزشکی که کیفیت بالا ارائه کند؛ کمی مشکل است. مقایسه قیمت ها بین کلینیک هایی که خدمات کاشت ارائه می دهند؛ نشان می دهد که تفاوت قیمت ها به چند میلیون تومان نیز می‌رسد و به همین علت برای اکثر بیمارانی که قصد دارند عمل جراحی انجام دهند؛ این سوال پیش می آید که ایمپلنت ارزان چه تفاوتی با ایمپلنت گران دارد و علت تفاوت چند میلیونی چیست؟

تفاوت بین ایمپلنت ارزان و گران

• برند شرکت سازنده

انواع ایمپلنت از نظر کشور سازنده شامل ایمپلنت کره ای که اکثر ایمپلنت های داخل کشور را تشکیل می دهند و اروپایی که تعداد اندکی از این برندها در کشور ما موجود می باشد؛ می شود.
برندهایی که از همه گران تر هستند؛ بیشتر توسط کشور های سوئیس، آلمان و فرانسه ساخته می شوند.  برخی از ایمپلنت های کره ای نیز تحت لیسانس شرکت های معتبر امریکایی به بازار عرضه می شوند که جزو ارزان ها در تهران به شمار می آیند که کیفیت مناسبی نیز دارند.

• قیمت پایه ایمپلنت

1. جایگزین کردن یک دندان با یک پایه

در حال حاضر قیمت در تهران برای جایگزین کردن یک دندان بین ۸ میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان است.

2. جایگزین کردن چند دندان با روش بریج

در این روش از یک پایه برای نصب 2 تا 3 تاج دندان مصنوعی استفاده می شود به همین علت قیمت به ازای یک پایه دریافت می شود و هزینه تاج دندان مصنوعی برحسب تعداد و جنس پروتز دندان مصنوعی تعیین می شود.

3. ایمپلنت All on 4

برای کاشت ایمپلنت All on 4 از انواع خاصی استفاده می شود تا بتوان کل تاج دندان مصنوعی برای قوس کامل فک بالا و پایین را فقط روی 4 پایه سوار کرد. معمولا نمی توان از ایمپلنت ارزان در تهران برای این نوع کاشت استفاه کرد و جراح بسته به شرایط هر بیمار برند و شرکت سازنده All on 4  را پیشنهاد خواهد داد.

4. اوردنچر

در روش کاشت اوردنچر حداقل ۴ تا ۸ ایمپلنت برای جایگزین کردن دندان‌های یک فک کامل و ۱۰ یا تعداد بیشتری پروتز دندان مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. پایه های مورد استفاده در این روش بستگی به نظر جراح و بودجه بیمار دارد که می تواند از نوع ارزان یا گران انتخاب شود.

• دستمزد جراح

به روش جراحی کاشت و نیاز به جراحی های جانبی مانند لیفت سینوس و پیوند استخوان بستگی دارد. 
روش دو مرحله ای: در این روش کاشت از ایمپلنت های دندانی استاندارد استفاده می شود که قیمت ارزان حدود 5 تا 7 میلیون تومان و قیمت گران حدود 9 تا 12 میلیون تومان است. معمولا دندانپزشکان در مطب خود این قیمت را همراه با دستمزد جراح برای کاشت دندان دو مرحله ای ارائه می دهند. اما در صورتیکه نیاز به جراحی های دیگری مانند لیفت سینوس، پیوند استخوان، افزایش ریج، پیوند لثه و غیره باشد؛ به قیمت اضافه می شود.
ایمپلنت تک مرحله (فوری یا دیجیتال): ایمپلنت دیجیتال از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی استفاده می کند. دندانپزشک با داشتن این اطلاعات معتبر می‌تواند عمل کاشت را با کمترین شکاف در فک طراحی کند.
چون عمل جراحی دیجیتال به منظور ایجاد کمترین شکاف ممکن طراحی شده است؛ درد به طور قابل توجهی نسبت به عمل جراحی  سنتی کاهش پیدا می‌کند. کاشت سنتی بیش از ۱۰۰ دقیقه زمان می برد در صورتیکه کاشت دیجیتال به کمتر از ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد. ایمپلنت دیجیتال به معنای راحتی بیشتر برای بیمار، مدت زمان ریکاوری کوتاهتر و هزینه های کمتر در بلند مدت است.

• کیفیت ایمپلنت دندان

تا حدود زیادی به تکنولوژی ساخت و پوشش هایی که روی پایه یا فیکسچر مورد استفاده قرار می گیرد؛ بستگی دارد. پایه های با کیفیت متفاوتی مانند بدنه رزوه دار، شن پاشی شده، با پوشش هیدروکسی اپاتیت، پاشش پلاسما و غیره به بازار عرضه می شود و هر برند تکنولوژی خاص خود را دارد. به همین علت تکنولوژی ساخت روی قیمت تاثیر گذار است.

• اجزای جانبی مورد نیاز (هیلینگ کپ، اباتمنت و تاج دندان مصنوعی)

قیمت لوازم جانبی مورد نیاز مانند هیلینگ کپ، اباتمنت و تاج دندان مصنوعی روی هزینه های کاشت دندان موثر است.

قیمت و هزینه ایمپلنت های فوری ( یک روزه )

نوع ایمپلنت شروع قیمت از
ایمپلنت سوییسی 20,000,000 تومان
ایمپلنت آمریکایی 13,000,000 تومان
ایمپلنت کره ای 10,000,000 تومان

ایمپلنت های ارزان

در صورتی که پایه از جنس چینی یا ایرانی انتخاب شود بدون در نظر گرفتن دستمزد جراح و  جراحی های جانبی حدوداً سه میلیون تومان است.
درصورتیکه کاشت توسط دندانپزشک عمومی که دوره‌های ایمپلنتولوژی را گذرانده انجام گیرد؛ معمولا دستمزد کمتری دریافت می گردد.
اما کاشت  توسط جراح فک و دهان یا پریودنتیست معتبرتر است.
درصد موفقیت بالاتری دارد اما چون این دندانپزشکان تخصص ایمپلنتولوژی دارند و دوره های جراحی را گذرانده اند؛ معمولاً دستمزد بالاتری دارند.
در صورتی که بیمار نیاز به پیوند استخوان یا لیفت سینوس داشته باشد؛ هزینه یک عمل جراحی اضافی و همچنین هزینه پودر استخوان به دستمزد های دندانپزشک افزوده خواهد شد.
قیمت تاج دندان مصنوعی بستگی به جنس پروتز دندان و لابراتوار سازنده آن دارد که معمولاً بین ۷۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان هزینه بر می دارد.

متاسفانه این روزها تبلیغات بسیار گسترده ای در خصوص سیستم های با کیفیت بسیار نامرغوب که در کشورهایی مانند چین، پاکستان و هند تولید می شود در کلینیک ها مشاهده می شود.
این نوع تکنولوژی لازم برای استفاده به عنوان ایمپلنت های دندانی را ندارند و درصد شکست کاشت آنها بسیار بالا است.
این نوع که معمولاً قیمتی کمتر از ۷۰۰ هزار تومان دارند؛ اصلاً قابل اطمینان نیستند و دارای کد رهگیری یا گارانتی نمی باشند.
ایمپلنت های دندانی درجه دو که قیمت متناسب تری دارند و از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردارند حدود ۲ تا ۴ میلیون تومان قیمت دارند.
در صورتی که کلینیکی به شما پایینتر از این قیمت را پیشنهاد داد مطمئن باشید که کیفیت قابل قبولی برای این که در استخوان فک شما کاشته شود؛ نخواهد داشت.
قیمت ایمپلنت

پیامدهای کاشت ایمپلنت ارزان در تهران چیست؟


عدم تکمیل فرایند اسئواینتگریشن، عفونت بافت های اطراف ایمپلنت، التهاب لثه، تحلیل استخوان فک، لق شدن پایه و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

انواع ایمپلنت ارزان در تهران

Osstem
برند ایمپلنت اوستم به عنوان اولین ایمپلنت دندانی کشور کره یکی از برند های معروف کره است که توسط FDA  تایید شده است.
Dentium
برند دنتیوم بنام ایمپلنتیوم شناخته می شود  و جزو پر فروش ترین برندهای کره ای در ایران است.
Megagen
برند مگاژن یک سیستم با کیفیت کره ای محسوب می شود که توانسته است با برندهای اروپایی رقابت کند.
DIO
برند DIO از دیگر برندهای کره ای است که شرکت معروف دنس پلی امریکا را در مالکیت خود دارد.
Neo Biotech
این برند در ایران بنام CME هم شناخته می شود که قیمت پایین آن طرفداران بیشتری میان بیماران و دندانپزشکان بوجود آورده است.
Dentis
برند دنتیس یک ایمپلنت دندانی درجه 2 کره ای است که معمولا دندانپزشکان به علت مشکلاتی که هنگام جراحی بوجود می آورد از آن استقبال نمی کنند. اما قیمت پایین آن توجه بیماران را بیشتر به خود جلب می کند.
Ufit
یوفیت ساخت کشور کره می باشد و طراحی خاصی دارد و شیارهایی روی پایه آن ایجاد شده است تا بهتر با استخوان فک جوش بخورد. 

ایمپلنت ارزان چینی

انواع پاکستانی ، چینی و هندی ، با کیفیتی نا مرغوب و لیبل و آرم برند های معتبر اروپایی آمریکایی ارائه میشوند و درصد شکست درمان و شکست ایمپلنت در انها بسیار بالاست چرا که این کشورها تکنولوژی و متریال ساخت استاندارد را ندارند

ایمپلنت ایرانی

به علت جدید بودن در ایران هنوز آمار درستی در خصوص کیفیت، دوام و عوارض جانبی احتمالی آن ها در دسترس نیست.
اما با توجه به قیمت پایین تری که نسبت به برندهای خارجی دارند؛ به نظر می رسد طی چند سال آینده استقبال بیشتری از ایمپلنت های تولید  داخل می شود.

برند های ایمپلنت گران در تهران

زیمر Zimmer: شرکت زیمر در سال ۱۹۷۷ در کشور آمریکا با هدف ساخت سیستم های دندانی تاسیس شد. روکش های خاصی که این شرکت روی پایه های ایمپلنت خود مورد استفاده قرار می‌دهد.
فرآیند اسئواینتگریشن را تسریع و قیمت تولید توسط زیمر جزو ایمپلنت گران در تهران است.

آسترا  Astra: شرکت آسترا یک شرکت بین المللی است که در آمریکا، سوئیس و انگلستان شعبه دارد.
یکی از برند های مشهور جهان است که به علت طراحی های خاص و تکنولوژی پیشرفته قیمت آن بسیار بالا است.

اشترومن ITI Straumann: شرکت اشترومن یکی از موفق ترین شرکت های تولید ایمپلنت های دندانی است.
جزو ایمپلنت های گران مورد استفاده در کلینیک های معتبر تهران است. این شرکت توانسته سیستم های دندانی را با طرح ها و سایز های مختلف به بازار عرضه کند. به طوری که برای هر نوع عمل جراحی مناسب باشد.
کیفیت دندان اشترومن بسیار بالاست.
مدت زمان جوش خوردن آن به استخوان فک با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته برای روکش پایه کم شده.
بیوهوریزونز BioHorizon: از سال 1997 با تاسیس این شرکت در آمریکا توانست با تولید سیستم های مخروطی شکل نام خود را در میان شرکت های مشهور در جهان جا بیندازد. 
از دیگر برندهای گران در تهران می توان به SIC ،SPI ،Ihdeh سوئیسی، Xive–آلمانی و IDI-فرانسوی اشاره کرد.

2 دیدگاه در “ایمپلنت ارزان در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *