جراحی لثه و دندان, حذف عفونت لثه ای, مقالات تخصصی دندان پزشکی

بهترین فوق تخصص لثه در تهران 1403 + جراح لثه تهران

بهترین فوق تخصص لثه

بهترین فوق تخصص لثه در تهران کیست؟ متخصص جراحی لثه (پریودنتیست) تهران کسی است که به پیشگیری و درمان مشکلات لثه و دهان مسلط باشد.در این مقاله سعی داریم تا با مزایای جراحی لثه، انواع روش های جراحی لثه و مراقبت های بعد از آن و ویژگی های بهترین فوق تخصص جراحی لثه در تهران آشنا شوید.

ویژگی های بهترین فوق تخصص لثه (پریودنتیست) در تهران چیست؟

بهترین فوق تخصص جراحی لثه تهران باید ویژگی هایی داشته باشد که در ادامه به این موارد اشاره شده است:

 1. تجربه و مهارت دندانپزشک: مهارت و مجرب بودن فوق تخصص لثه یکی از ویژگی های لازم می‌باشد. مشاهده نمونه کارهای قبل و بعد دندانپزشک می‌تواند به شما در انتخاب بهترین دکتر جراح لثه تهران کمک کند.
 2. استفاده از بروزترین روش‌ها و تجهیزات: استفاده از شیوه های نوین دندانپزشکی و جراحی لثه یکی از ویژگی‌هایی است که باید دندانپزشک داشته باشد.
 3. آگاه بودن از مشکلات دهان و لثه: داشتن دانش کافی در مورد انواع بیماری‌های دهان، دندان و لثه برای دندانپزشک الزامی است و به او در درمان انواع بیماری کمک می‌کند.
 4. با حوصله بودن: یک فوق تخصص جراحی لثه در تهران باید صبر و حوصله کافی داشته باشد و به تمام سوالات بیمار پاسخ داده و توضیحات لازم را در اختیار او قرار دهد.
بهترین فوق تخصص لثه

انواع جراحی لثه در تهران

هدف از انجام جراحی لثه، درمان بیماری لثه و مشکلات آن می‌باشد. به طور کلی جراحی لثه برای موارد زیبایی و درمانی انجام می‌گیرد و هر شخص با توجه به نیاز خود آن را انجام می‌دهد. در ادامه انواع روش های جراحی لثه در تهران آورده شده است:

جراحی افزایش طول تاج دندان

در این عمل جراحی وقتی تاج دندان کوتاه می‌باشد و بافت لثه روی آن را پوشانده باید جراحی لثه انجام شود.جراحی افزایش طول تاج دندان برای افرادی که می‌خواهند از روکش دندان استفاده کنند و دندان آنها ارتفاع کمی دارد مناسب است. همچنین افزادی که می‌خواهند ایمپلنت دندان در تهران توسط فوق تخصص لثه انجام دهند، ممکن است به جراحی لثه نیاز داشته باشند.

بهترین متخصص لثه

جراحی لیفت لثه (لبخند لثه ای)

برخی از افراد در زمان لبخند دندان‌هایشان مشخص نبوده و بافت لثه روی دندان را پوشانده است. جراحی لیفت لثه برای افرادی که لبخند لثه ای دارند انجام می‌گیرد تا دندان‌های آنها در زمان لبخند بیشتر مشاهده شده و لثه کوتاه می‌شود. انتخاب و مراجعه به بهترین جراح لیفت لثه در تهران اهمیت زیادی در نتیجه نهایی دارد.

جراحی پیوند استخوان

اگر بیماری لثه شدید باشد که به بافت استخوان در اطراف ریشه برسد، باید جراحی پیوند استخوان انجام داد که برای اینکار باید به بهترین فوق تخصص لثه در تهران مراجعه کنید.

جراحی احیا کردن بافت

در روش جراحی احیا بافت باید باکتری‌ها از روی لثه برداشته شده و مواد بین لثه و استخوان قرار داده شود که اینکار باعث تحریک بافت می‌شود و در نهایت به بازسازی لثه کمک می‌کند. برای انجام این کارها باید به فوق تخصص جراحی لثه تهران مراجعه کنید تا نتیجه نهایی مطلوب باشد.

پیوند بافت نرم

پیوند بافت برای کمک کردن به بافت آسیب دیده انجام می‌شود. فوق تخصص لثه در این روش قسمت کوچکی از بافت سالم نواحی دیگر را برداشته و در ناحیه مورد نظر پیوند می‌زند. این عمل می‌تواند جنبه درمانی و زیبایی داشته باشد.

پیوند بافت همبند

رایج ترین روش پیوند لثه به منظور درمان کردن ریشه دندان، پیوند بافت همبند می‌باشد. در این روش یک زبانه پوستی از سقف دهان برداشته شده و بافتی از زیر آن به نام بافت همبند برداشته شده و به بافت لثه اطراف ریشه دندان پیوند زده می‌شود. پس از برداشتن بافت همبند ناحیه مورد نظر  باید بخیه زده شود. انتخاب و مراجعه به فوق تخصص جراحی لثه در تهران اهمیت زیادی در نتیجه نهایی موفق دارد.

بهترین فوق تخصص لثه

جراحی لثه با لیزر در تهران چگونه است؟

امروزه جراحی لثه با لیزر رواج پیدا کرده است و برای درمان بیماری‌های لثه خیلی شدید استفاده می‌شود. لیزر با اشعه نوری و  انرژی گرمایی بالا برای بیماری‌های لثه انجام می‌گیرد. استفاده از لیزر در جراحی لثه مزایای زیر را به همراه دارد:

 1. ضدعفونی‌کننده ناحیه مورد نظر
 2. از بین بردن بافت آسیب‌دیده
 3. از بین بردن باکتری

جراحی لثه با لیزر در هر ناحیه از دهان قابل انجام است و بافت‌های نرم را مورد هدف قرار می‌دهد. از مزایای جراحی لیزری لثه می‌‌توان به بهبود سریع‌تر محل جراحی، عدم نیاز به بی حسی، کاهش خونریزی پس از جراحی، آسیب کمتر به بافت لثه، کاهش خطر ایجاد عفونت و …. اشاره کرد. انتخاب و مراجعه به بهترین جراح لثه در تهران اهمیت زیادی دارد.

مزایای جراحی لثه در تهران

در ادامه می‌توان به مزایای جراحی لثه توسط فوق تخصص جراحی لثه در تهران اشاره کرد. این موارد عبارتند از:

 1. کاهش ابتلا به بیماری لثه
 2. کاهش حساسیت دندان ها
 3. اصلاح طرح لبخند
 4. درمان مشکلات لثه و دهان
 5. افزایش طول تاج دندان
 6. کاهش پوسیدگی دندان ها
 7. جلوگیری از ایجاد عفونت لثه
 8. هموار شدن خط لثه

اقدامات لازم قبل جراحی لثه تهران چیست؟

در اینجا به برخی از اقدامات قبل انجام جراحی لثه در تهران اشاره شده است که رعایت این موارد به داشتن جراحی مناسب کمک می‌کند:

 1. انتخاب و مراجعه به بهترین فوق  تخصص لثه تهران و معاینه دهان و دندان که در سلامت کامل باشد.
 2. دو هفته قبل جراحی از مصرف قرص‌های رقیق‌کننده خون مانند آسپرین پرهیز کنید.
 3. بهتر است از 2 روز قبل جراحی لثه، از کشیدن سیگار، قلیان و مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 4. در برخی موارد ممکن است بهترین دندانپزشک در تهران برای شما آنتی‌بیوتیک تجویز کند که ریسک احتمال ایجاد عفونت را کاهش دهد.

مراقبت های بعد جراحی لثه در تهران

رعایت و مراقبت بعد از جراحی لثه تهران در روند بهبود شما موثر است که به این نکات اشاره شده است:

 1. به زخم و پانسمان خود به هیج عنوان دست یا زبان نزنید.
 2. دارو تجویز شده توسط فوق تخصص لثه را طبق دستور مصرف کنید.
 3. مایعات و نوشیدنی را به هیچ عنوان با نی نخورید و از مکیدن ناحیه مورد نظر خودداری کنید.
 4. از خوردن غذاهای تند، پرادویه پرهیز کنید.
 5. در 2 روز اول بعد جراحی از کمپرس سرد برای جلوگیری از تورم و التهاب استفاده کنید.
 6. تا 1 هفته بعد عمل جراحی لثه با طرف دیگر دهان غذا بخورید.
 7. بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کرده و حتما از دهان شویه تجویز شده دندانپزشک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *