پرکردن با کامپوزیت, دندانپزشکی زیبایی, کامپوزیت ونیر, لامینیت, لبخند لثه ای

قیمت کامپوزیت ونیر دندان 1403 ( + قسطی )

اگر قصد درمان زیبایی دندانهای خود را داشته باشید، حتما اسم کامپوزیت را شنیده اید. کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی می باشد. با ما همراه باشید تا به بررسی کامل قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 بپردازیم.

کامپوزیت دندان ونیر چیست ؟

کامپوزیت ونیرها (dental composite) از مواد رزینی ساخته می شوند. رزین یک ماده پلاستیکی است. این نوع روکش‌ها با دست آزاد مستقیماً روی دندان‌ها شکل می‌گیرند، دو تا پنج سال طول عمر دارند و در مقایسه با پرسلن مواد کم‌هزینه‌تری هستند. بسیاری از افراد برای تغییر شکل لبخند، رفع ناهماهنگی یا پوشاندن دندان های ترک خورده به کامپوزیت ونیر روی می آورند.

قیمت کامپوزیت ونیرها به صرفه هستند و به دلیل اینکه نیازی به تراش دندان های اصلی ندارند طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.

کامپوزیت دندان ونیر روشی عالی برای اصلاح دندان ‌های ترک ‌خورده، شکسته و تغییر ‌رنگ است و یا به عنوان یک جایگزین مکمل برای پر کردن آمالگام نقره ای و دندان های پوسیده استفاده می شود. داشتن لبخند زیبا یکی از عوامل مهم در زیبایی و داشتن اعتماد به نفس می باشد. کامپوزیت ونیر همچنین برای بستن فواصل دندان ها، اصلاح شکل نامنظم دندان ها و ارائه یک لبخند زیبا و مرتب بکار میرود.

لبخند زیبا، به سفیدی دندان ها و مرتب بودن آن ها بستگی دارد. عده ای از افراد به دلیل مشکلات بدرنگی دندان یا نامرتب بودن، لبخند زیبایی ندارند به همین دلیل درمان هایی برای پوشاندن معایب دندان ها و ساختن لبخند زیبا وجود دارد که یکی از آن ها کامپوزیت ونیر است.

قیمت کامپوزیت دندان

قیمت ایمپلنت دندان ۱۴۰۳

قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 چقدر است ؟

قیمت کامپوزیت ونیر دندان در تهران ۱۴۰۳ به طور میانگین به مبلغ ۲،۸۰۰،۰۰ الی ۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان به ازای هر واحد.فک بالا (هر فک) مبلغ ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ الی ۳۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان و تمام دندانها ۲۰،۰۰۰،۰۰۰ الی ۴۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد و هزینه کامپوزیت بستگی به برند، تعداد واحد و مهارت متخصص متغییر می‌باشد.

در دندانپزشکی دکتر رضا شاکر طرح کامپوزیت دندان قسطی را قرارداده ایم تا بتوانید با بهترین شرایط از بهترین کامپوزیت دندان ها بهره مند شوید.

قیمت کامپوزیت قسطی

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر رضا شاکر انجام کامپوزیت اقساطی را برای بیماران محترم دارند، شرایط ویژه ای که می توانید هزینه کامپوزیت دندان را در طی 2 الی 10 ماه به صورت قسطی پرداخت فرمایید.

قیمت کامپوزیت دندان

جدول قیمت روز کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان به ازای هر واحد است. برای محاسبه قیمت حدودی کامپوزیت دندان خود می توانید تعداد دندانهای نمایان در طرح لبخند خود را یک واحد در نظر بگیرید.

نوع کامپوزیتهزینه هر واحد کامپوزیتضمانت
آی پی اس5,000,000 تومانیکسال
سارمکو3,400,000 تومانیکسال
توکویاما3,200,000 تومانیکسال
کاریزما3,000,000 تومانیکسال
سولافیل2,800,000 تومانیکسال

قیمت انواع کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان

کامپوزیت های دندانی در انواع گوناگون توسط برندهای متنوع ساخته می شوند و هر برند کیفیت و قیمت مخصوص خود را دارا می باشد. در این بخش قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم.

قیمت کامپوزیت سوئیسی

کشور سوئیسی در تولید تجهیزات پزشکی در جهان معروف می باشد و قیمت کامپوزیت سوئیسی به ازای هر واحد بین 4.000.000 الی 5.000.000 تومان می باشد که این هزینه وابسته به برند سازنده آن متفاوت می باشد.

هزینه کامپوزیت

قیمت کامپوزیت IPS سوئیسی

کامپوزیت ای پی اس ( ips composite )یکی از محصولات شرکت ایوکلار می باشد. قیمت کامپوزیت ips سوئیسی  5.000.000 تومان به ازای هر واحد به همراه یکسال ضمانت می باشد.

شرکت ایوکلار سازنده کامپوزیت دندان ای پی اس در سال 1923 در زوریخ تاسیس شد و در دهه 1930 در لیختن اشتاین مستقر شد. کامپوزیت های ای پی اس از کامپوزیت های بادوام، زیبا و مقاوم در برابر رنگ محسوب می شوند.

قیمت کامپوزیت سارمکو سوئیسی

کامپوزیت دندان سارمکو ( saremco ) یکی از انواع کامپوزیت سوئیسی با کیفیت و هزینه مناسب می باشد و قیمت کامپوزیت سارمکو سوئیسی به طور میانگین مبلغ 4.500.000 تومان به همراه یکسال ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت آلمانی

امروزه برند های مختلفی در کشور آلمان مشغول به فعالیت می باشد که برخی از این برند ها در دسته بهترین کامپوزیت های دندانی در جهان شناخته می شوند و قیمت کامپوزیت آلمانی به طور میانگین در حدود 2.500.000 الی 3.500.000 تومان به ازای هر واحد هزینه در بر دارد.

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت کاریزما آلمان

شرکت کولرز یکی تولید کنندگان تجهیزات دندانپزشکی در جهان می باشد و یکی از محصولات آن کامپوزیت کاریزما ( charisma ) می باشد. قیمت کامپوزیت کاریزما در حدود 2.500.000 الی 3.000.000 تومان به ازای هر واحد به همراه 9 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت زنیت آلمان

کامپوزیت زنیت ( zenit ) یکی از کامپوزیت های آلمانی محبوب و با هزینه مناسب می باشد و زنیت 2.000.000 تومان به همراه 6 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت آمریکایی

محصولات کشور آمریکا معمولا در جهان به نام کیفیت و تکنولوژی بالا شناخته می شوند و برندهای کامپوزیت این کشور از این قاعده مسثتنی نیستند. قیمت کامپوزیت آمریکایی در سال 1403 در حدود 3.500.000 تومان به ازای هر واحد هزینه خواهد داشت.

قیمت کامپوزیت ژاپنی

کامپوزیت های ژاپنی محبوبیت های زیادی در ایران دارا می باشند و قیمت کامپوزیت ژاپنی به طور میانگین 3.000.000 الی 4.000.000 تومان به ازای هر واحد می باشد.

کامپوزیت شوفو

قیمت کامپوزیت حدودی شوفو به طور میانگین در حدود 1.500.000 الی 2.000.000 تومان به همراه 6 ماه ضمانت می باشد.

کامپوزیت توکویاما

شرکت توکویاما در سال 1922 تاسیس شد و قیمت کامپوزیت توکویاما 4.000.000 تومان به همراه یکسال ضمانت می باشد.

کامپوزیت جیانیان جی سی

کامپوزیت جیانیان جی سی یکی از با کیفیت ترین کامپوزیت های ژاپنی می باشد و در حدود 2.000.000 الی 2.500.000 تومان به همراه 9 ماه ضمانت می باشد.

قیمت کامپوزیت سولافیل انگلیسی

کامپوزیت سولافیل ساخت کشور انگلستان می باشد و هزینه آن بین 1.500.000 الی 2.000.000 تومان به همراه 3 ماه ضمانت می باشد.تعرفه دندانپزشکی ۱۴۰۳

سوالات متداول قیمت کامپوزیت دندان

بهترین کامپوزیت چقدر هزینه دارد؟

در سال 1403 برای برندهای ips می باشد که هزینه هر واحد آن در حدود 6.000.000 تومان می باشد.

قیمت کامپوزیت هر دندان چقدر است ؟

به ازای هر واحد به در حدود 3میلیون تومان الی 5 میلیون تومان هزینه در برخواهد داشت.

هزینه کامپوزیت بیشتر است یا لمینت ؟

کامپوزیت دندان تک جلسه ای است و نیاز به ارسال و تولید توسط لابراتور ندارد و به همین هزینه کامپوزیت دندان کمتر از لمینت دندان خواهد بود. البته لمینت دندان مزایای زیاد مخصوص به خود را نیز دارا می باشد.

مزایای کامپوزیت دندان ونیر

ساخت لبخند زیبا و جذاب

شما به کمک کامپوزیت دندان ونیر می توانید لبخندی زیبا داشته باشید. افرادی که دارای دندان های بد رنگ، یا دندان های  فاصله دار و یا برخی دندان های نامرتبی دارند، می توانند از این درمان استفاده کنند.

هزینه مناسب کامپوزیت

کامپوزیت ها هزینه کمتری نسبت به لمینت های سرامیکی دارند.قیکت کامپوزیت مناسبتر است.

درمان تک جلسه ای

از مزایای مهم کامپوزیت ونیر ها این است که طی یک جلسه یا دو جلسه به طور کامل انجام می شوند و نیازی به روکش های موقت ندارند و قیمت کامپوزیت کمتر است. در لمینت های سرامیکی ابتدا دندان های شما را تراش می دهند و از آن ها قالب میگیرند.

برگشت پذیر بودن

به دلیل اینکه کمترین تغییر روی دندان های طبیعی شما روی دندان های شما اعمال می شود، شما به سادگی میتوانید کامپوزیت ونیر ها را بردارید.

امکان انتخاب رنگ توسط بیمار

بیمار می تواند با مشورت با اطرافیان و دکتر، رنگ مناسب برای قیمت کامپوزیت  خود را انتخاب کند.

عوارض کامپوزیت دندان ونیر

طول عمر پایین تر نسبت به لمینت ها

طول عمر کامپوزیت ونیرها حدودا بین 2 الی 4 سال است و نسبت به لمینت ها طول عمر کمتری دارند.

کامپوزیت ونیر برای چه افرادی مناسب است ؟

  1. مناسب برای کسانی که نیاز به افزایش طول تاج دندان دارند .
  2. دندان های شکسته و لب پر
  3. دندان های بد رنگ
  4. دندان هایی که فاصله بین آن ها زیاد است
  5. افرادی که نگران تراش دندان های خود هستند.

کامپوزیت ونیر برای چه افرادی مناسب نیست ؟

گاهی کامپوزیت دندان برای شما مناسب نیست. شما می توانید با مشورت متخصص به درمان مشکل خود بپردازید و در صورت وجود نداشتن امکان استفاده از کامپوزیت ونیر، دکتر درمان دیگری به شما پیشنهاد می دهد.

دندان های پوسیده: اگر دندان های پوسیده دارید ابتدا باید به درمان آنها بپردازید.

 مشکل لثه: افرادی که مشکل لثه دارند قبل از درمان کامپوزیت ونیر باید آن را درمان کنند.

دندان های نامرتب: اگر که دندان های نامرتب زیادی دارید نمی توانید از کامپوزیت ونیر استفاده کنید و باید از درمان های دیگری مانند ارتودنسی استفاده کنید.

افرادی که مینای دندان های آن ها آسیب دیده یا مینای دندان به مقدار کافی ندارند.نمی توانند از کامپوزیت ونیر استفاده کنند.

سایش دندان و دندان قروچه : این سایش ها باعث تضعیف کامپوزیت ها شده و ممکن است باعث شکستگی آن ها بشود.

طول عمر کامپوزیت دندان ونیر

به فاکتور های مختلفی اعم از جنس کامپوزیت ونیر، نحوه مراقبت از کامپوزیت و مواد غذایی که فرد در روزمره استفاده می کند بستگی دارد.

استفاده از موادغذایی که رنگدانه زیادی دارند مانند چای ، قهوه و یا مواد غذایی سفت توصیه نمی شود. طول عمر کامپوزیت دندان ها حدودا بین 2 الی 4 سال است. اما این میزان طول عمر کامپوزیت دندان ها بصورت مستقیم با بهداشت دهان و دندان مرتبط است.

برای طول عمر مناسب و بهتر قیمت کامپوزیت دندان ها بهتر است که تا دو روز پس از انجام لمینت دندان هرگز از غذاهای سفت و رنگی خودداری کنید.

همچنین به عنوان مراقبت های لازم بعد از کامپوزیت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. پرهیز کردن تا حد ممکن از مواد غذایی که رنگدانه زیادی دارند و غذاهای سفت
  2. مراجعه منظم به دندانپزشک برای چک کردن وضعیت کامپوزیت های شما  حدودا سالی دو بار
  3. رعایت بهداشت

کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود ؟

ابتدا دکتر قیمت کامپوزیت را اعلام و پس از تایید بیمار سطح دندان های شما از را جرم ها پاک می کند و سطح آن ها را کاملا خشک می کند.

سپس ماده خمیری شکل ، کامپوزیت را قرار می دهد و فرم می دهد.

به کمک اشعه خاصی این کامپوزیت ها ، محکم می شوند.

انجام مراحل کامپوزیت دندان ونیر حدودا  3 ساعت طول می کشد.

مقایسه کامپوزیت ونیر با لمینت های سرامیکی

از مزایا کامپوزیت ونیر نسبت به لمینت های سرامیکی ، تک جلسه ای بودن درمان ، قیمت کامپوزیت کمتر از ونیر می توان اشاره کرد اما یکی از مهم ترین مزایای کامپوزیت ونیر ها این است که تراش یا نیاز ندارند یا به مقدار کم. به همین علت کمترین تغییری روی دندان های طبیعی ایجاد می شود .

از مزایای لمینت های سرامیکی این است در کل لمینت های سرامیکی زیبایی بیشتری به نسبت کامپوزیت ونیر دارند و عمر آن ها بیشتر . همچنین لمینت ها استحکام بیشتری نسبت به کامپوزیت ها دارند .

قیمت کامپوزیت چگونه محاسبه می شود ؟

1- تعداد واحد کامپوزیت

هر فرد به تعداد واحد کامپوزیت مختلفی نیاز دارد. این تعداد معمولا به تعداد دندانهای نمایان در طرح لبخند دارد و بهتر است برای همه این دندانها درمان کامپوزیت دندان انجام شود تا دندان به صورت یکدست و یکرنگ باشد.

تعداد واحد کامپوزیت دندان به طرح لبخند، شرایط، بودجه فرد و تعداد فک مورد نیاز بستگی دارد و با مشورت با دندانپزشک زیبایی تعیین می شود.

2- برند کامپوزیت

کامپوزیت های دندانی موادی از جنس رزین و خمیری شکل هستند و توسط شرکت های مختلف در کشور های گوناگون تولید می شود.
برند کامپوزیت دارای کیفیت، استحکام، تنوع رنگ و طول عمر مخصوص به خود می باشد. شرکتها دارای تکنولوژی ساخت مخصوص به خود هستند و باید در انتخاب ها دقت بالایی داشته باشید.

3- میزان تخصص پزشک

کامپوزیت دندان موادی خمیری شکل است که توسط پزشک بر روی دندان قرار میگیرد. به همین علت بیشترین و مهم ترین عامل در زیبایی کامپوزیت دندان است. همچنین دندانپزشک در صورتی که کامپوزیت دندان را به خوبی انجام ندهد، ممکن است بروز عوارضی همچون پوسیدگی دندان شود.

همچنین پزشک با مشورت هایی که به شما ارائه می دهد، می تواند در هزینه و طول عمر کامپوزیت شما به صورت کامل موثر باشد. هر چه تخصص پزشک برای کامپوزیت دندان باشد، دستمزد او بیشتر خواهد بود و در نتیجه قیمت کامپوزیت بیشتر خواهد شد.

4- هزینه درمان های جانبی

هزینه درمان های جانبی به صورت مستقیم بر روی قیمت موثر نیستند اما برخی از آنها برای انجام کامپوزیت لازم هستند مانند عصب کشی، ترمیم، جرم گیری و ……………. هزینه این درمان ها مستقیما بر روی قیمت کامپوزیت موثر نیستند اما این هزینه ها باید انجام شود.

کامپوزیت ونیر دندان جلو

به طور کلی کامپوزیت های دندانی به دو منظور زیبایی و ترمیم دندانی استفاده می شود. ونیر در کل در دندانپزشکی به معنای درمانی است که قصد زیبایی بر روی قسمت جلویی دندان به منظور پوشاندن عیوب دندانی چسبیده می شود. منظور کامپوزیت ونیر دندان جلو، همان درمان زیبایی کامپوزیت برای طرح لبخند است.

1 دیدگاه در “قیمت کامپوزیت ونیر دندان 1403 ( + قسطی )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *