چه کسانی می‌توانند ایمپلنت کنند؟ شرایط کاشت ایمپلنت چیست؟

شرایط ایمپلنت

افرادی که قصد دارند برای جایگزین کردن دندان از دست رفته خود از روش ایمپلنت استفاده کنند، قبل از کاشت ایمپلنت باید پیش‌نیازهای آن را داشته باشند.

یا اگر این زمینه‌ها را ندارند، دندانپزشک با راه‌ها و درمان‌های مختلف آن‌ها را ایجاد کند. اما این شرایط و زمینه‌ها چیست؟ آیا قبل از مراجعه به دندانپزشک نیز می‌توان تا حدودی فهمید که شرایط ایمپلنت کردن را داریم یا نه؟

میخواهید با ایمپلنت بیشتر آشنا شوید؟ این مقاله ما را از دست ندهید.

اگر می‌خواهید بدانید که چه کسانی می‌توانند ایمپلنت کنند و چه افرادی از انجام این درمان منع می‌شوند، در ادامه با ما همراه باشید.

چه کسانی نمی‌توانند ایمپلنت کنند؟

معمولاً افراد بسیار کمی هستند که نمی‌توانند از درمان ایمپلنت برای جایگزین کردن دندان از دست رفته خود استفاده کنند. افرادی که شرایط خاصی  دارند. از آنجا که تعداد این موارد بسیار کمتر است، ابتدا به سراغ افرادی که نمی‌توانند ایمپلنت کنند می‌رویم. این افراد به دلایل مختلفی از کاشت ایمپلنت منع می‌شوند. برخی از رایج‌ترین دلیل‌ها این‌ها هستند:

  • نداشتن تراکم استخوان کافی: اگر دندانپزشک شما تشخیص دهد که استخوان فک شما بیش از حد نرم یا نازک است معمولاً شما را از انجام ایمپلنت منع می‌کند. زیرا ساختار استخوانی نامطلوب در نهایت باعث شکست خوردن درمان ایمپلنت خواهد شد. با این حال امروزه در بسیاری موارد در چنین شرایطی با موافقت بیمار در ناحیه استخوان فک پیوند استخوان انجام می‌شود تا یک ساختار قدرتمند برای پشتیبانی از ایمپلنت به وجود بیاید.
  • افراد با بیماری‌های خاص: افرادی که شرایط جسمانی خاصی دارند مانند بیماران قلبی یا دیابتی، معمولاً از انجام ایمپلنت منع می‌شوند. هرچند راهکارهایی برای اینگونه بیماران در شرایط خاص نیز وجود دارد. اما اگر دندانپزشک تشخیص دهد که عمل‌های جراحی برای انجام ایمپلنت سلامتی بیماران را بیشتر به خطر می‌اندازد، از روش دیگری برای جایگزین کردن دندان از دست رفته استفاده می‌کند.
  • پیچیدگی فرایند کاشت ایمپلنت: همانطور که گفتیم، در برخی موارد اگر بیمار از تراکم استخوان کمی برخوردار باشد، دندانپزشک می‌تواند با انجام کارهایی این زمینه را تقویت کند. اما اگر این کمبود با مشکلات دیگری همراه باشد و کاشت ایمپلنت را با پیچیدگی‌ها و ریسک بیشتری همراه کند، بازهم دندانپزشک از انجام این درمان صرف نظر خواهد کرد.

همانطور که ایمپلنت کردن می‌تواند برای برخی افراد با شرایط خاص بسیار پیچیده باشد، برای برخی افراد هم به سادگی انجام پذیر است. قبل از اینکه به سراغ شرایط لازم برای ایمپلنت و افرادی که می‌توانند ایمپلنت کنند برویم، بهتر است ابتدا به این سؤال جواب بدهیم که اصلاً چرا ایمپلنت؟

چرا ایمپلنت را انتخاب می‌کنیم؟

برای چند دهه قبل از ظهور ایمپلنت، تنها روش جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته بریج کردن دندان بود. بسیاری از بیماران از اتصال بد و غیر طبیعی این دندان‌ها و تراشیده شدن دندان‌های سالم کناری برای ساخت پل دندانی ناراضی بودند. به همین دلیل راهکار جدیدی به نام ایمپلنت پیشنهاد شد.

کاشت ایمپلنت تنها درمانی است که نیازی به پشتیبانی سایر دندان‌ها ندارد و مانند دندان طبیعی در داخل استخوان فک پایه دارد. در این روشِ درمان، یک ساختار بسیار مستحکم و پایدار برای پروتز دندان ایجاد می‌شود که کارایی مشابهی با دندان طبیعی شما خواهد داشت.

 

 

دیگر نیازی نیست در مطب های مختلف سرگردان باشید. با مراجعه به مطب من در یک فضایی آرام کار ایمپلنت دندان های خود را به راحتی انجام دهید. مزایای ایمپلنت از زبان مراجعه کنندگان به مطب من:

  • یک روش دائم و با دوام که برای چند دهه جواب می دهد
  • به خوبی در لثه جا می گیرد، بدون اینکه صحبت کردن، خندیدن و خوردن را دشوار کند
  • ایمپلنت احساس داشتن یک دندان طبیعی را به شما می دهد. ظاهر و عملکردش مثل دندان طبیعی است
  • به نگهداری استخوان های فک کمک می کند و جای فرورفتگی اطراف دهان نمی بینید

 

 

چه کسانی می‌توانند ایمپلنت کنند؟

کاشت ایمپلنت می‌تواند برای هر فردی که یک یا چند دندان (حتی تمام دندان‌های یک فک) را از دست داده مناسب باشد. شما هم اگر شرایط زیر را داشته باشید یک کاندید بسیار خوب برای انجام ایمپلنت هستید:

  • سلامت عمومی مطلوب
  • داشتن بافت سالم و کافی استخوان برای نگهداشتن ایمپلنت
  • لثه سالم و بدون عفونت و بیماری

اما آیا اگر همه این شرایط را نداشته باشید بدین معنی است که نمی‌توانید ایمپلنت انجام دهید؟ خیر! دندانپزشکان حرفه‌ای ما با راهکارهای زیر به شما کمک می‌کنند تا به یک کاندید مناسب برای ایمپلنت تبدیل شوید.

ایجاد یک لثه سالم: داشتن بافت لثه سالم نه تنها برای کاشت ایمپلنت بلکه برای سلامت دهان و عمومی بدن شما ضروری است. بنابراین دندانپزشکان ما با ترمیم بافت لثه زمینه لازم برای ایمپلنت را برای شما فراهم می‌کنند.

ترمیم استخوان فک: اگر شما هم از آن دسته از بیمارانی هستید که استخوان فک نامناسبی برای کاشت ایمپلنت داری، نگران نباشید. زیرا با یک عمل سرپایی ساده می‌توانید تراکم لازم برای کاشت ایمپلنت را به دست آورید.

ایمپلنت؛ لبخندی سرشار از سلامت و زیبایی

روش ایمپلنت باتوجه به نوع کاشت و پشتیبان مستحکمی که در استخوان فک دارد، در نهایت عملکردی مشابه دندان طبیعی خواهد داشت. وجود ایمپلنت در دهان نیز هیچ حس مزاحمت اضافی برای بیمار به وجود نمی‌آورد. همین موضوع نیز باعث شده تا وجود دندان ایمپلنت در دهان لبخند را طبیعی‌تر جلوه دهد و سلامت دهان شما را نیز تضمین کند.  اگر سوالی در مورد ایمپلنت داشتید با مطب ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *