دکتر رضا شاکر

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

سعادت‌آباد

۰۲۱-۲۲۳۷۵۶۴۸

ش تا ۴شنبه-۹ تا ۲۰

دکتر رضا شاکر

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

وبلاگ

بیش از 40 سال است که از ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود که اغلب نتایج عملی و زیبایی شناختی بیشتری نسبت به پروتزهای متحرک یا ثابت دارد. در واقع، میزان موفقیت برای ایمپلنت ها بیشتر از آن است. با این حال، بسیاری از بیماران از کاشت ایمپلنت اجتناب کرده‌اند، زیرا به‌طور سنتی، روند درمان زمان زیادی می‌برد – گاهی اوقات نیاز به چندین ویزیت دندانپزشکی در طول سه تا دوازده ماه است. در سال‌های اخیر، تعداد روش‌های استفاده از کاشت ایمپلنت فوری افزایش یافته است. این تکنیک ها مزایای بسیار کمی برای دندانپزشکان و بیماران دارد. آنها تعداد ویزیت های مورد نیاز را کاهش می دهند و مدت زمان لازم برای کاشت ایمپلنت را برای بیماران کاهش می دهند.

ایمپلنت فوری چیست؟

قبل از کاشت ایمپلنت، دندان طبیعی در صورتی که هنوز وجود دارد باید کشیده شود. کاشت ایمپلنت فوری، فرآیند قرار دادن ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان است. این بدان معنی است که ایمپلنت در یک سوکت تازه قرار می گیرد. در طول سال ها، استفاده از این روش میزان ماندگاری بالایی را برای ایمپلنت دندان نشان داده است. فرآیند کاشت فوری ایمپلنت شامل قرار دادن ظرف 48 ساعت پس از کاشت ایمپلنت است. این روش تنها در صورتی قابل اعمال است که ثبات اولیه ایجاد شود. به کاشت فوری به عنوان عملکرد فوری یا موقت سازی فوری نیز گفته می شود.

مزایایی برای دندانپزشکان و بیماران

کاشت ایمپلنت فوری روشی است که در پاسخ به رشد بیماران برای درمان سریعتر ایجاد شده اند.چه کسی می خواهد زمان زیادی را با شکاف در دندان خود بگذراند؟
با این حال،علاوه بر این مزیت، فواید زیادی هم برای دندانپزشکان و هم برای بیماران در معرفی ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان وجود دارد:

  • زمان درمان کوتاه‌تر: زمان مورد نیاز برای درمان را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

  • نتیجه خوب: استفاده از این روش ها خطر مداخله جراحی بیشتر را به دلیل عوارضی که ممکن است در فاصله بین مراجعه به دندانپزشکی ایجاد شود، مانند برجستگی های جذب شده، کاهش می دهد.

  • جراحی ساده شده: یک تکنیک یک مرحله ای اجازه می دهد تا یک تجربه جراحی ساده را تجربه کنید.

  • رضایت بالای بیمار: زمانی که بیمار فقط باید یک روش را انجام دهد، نتایج زیبایی شناختی مورد نظر را سریعتر به دست می آورد. همچنین زمانی که مجبور به تحمل جراحی های کمتری هستند، تجربه بعد از عمل را بهبود می بخشد.

موارد قبل از کاشت ایمپلنت فوری

مانند هر روش دندانپزشکی، عواملی وجود دارد که هم دندانپزشکان و هم بیماران باید قبل از استفاده از این تکنیک ها در نظر بگیرند. چند چیز وجود دارد که می تواند بر نتیجه موفقیت تأثیر بگذارد.عواملی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

سوالی برایتان پیش آمده؟ از ما بپرسید...
×