دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان
خنده هایی با معصومیت  کودکانه

دندانپزشکی کودکان

درباره دندانپزشکی کودکان یا  باید گفت، خوشبختانه امروزه با ارتقاء سطح آگاهی جامعه، اهمیت حفظ دندان های شیری برای والدین مشخص گردیده.
دندان های شیری به دلیل ایفای نقش های مهمی که در سیستم دهان و دندان افراد دارد باید تا زمان رویش دندان های دائمی حفظ بشوند. دندانپزشک کودکان با تکنیک های کنترل رفتار ، درمانی  بدون درد را برای کودکان انجام خواهد داد . یکی از نیازهای مهم کودکان همین مراقبت از دندان‌های آن‌ها است .

این مراقبت از سن یک سالگی که نخستین دندان‌های کودک نمایان می‌شود ، تا سن هفت سالگی که دندان‌های شیری کودک شروع به افتادن کرده و رفته رفته با دندان‌های دائمی جایگزین می‌شوند ، تا سن ده تا دوازده سالگی که همه دندان‌های شیری کودک افتاده و رشد دندان‌ها کامل شده است باید زیر نظر متخصص دندانپزشکی کودکان ادامه پیدا کند .

بهتر است والدین کودک از همان سنین نوزادی کودک خود را نزد متخصص دندانپزشکی کودکان برده و هر شش ماه یک بار برای چک آپ مجدد اقدام نمایند.

معاینه پیشگیرانه کودکان

پر کردن دندانهای پوسیده

فیشور سیلانت

کشیدن دندان کودکان

درمان بیماری های لثه

فلورایدتراپی کودکان

برای استحکام بخشی به دندان‌ها

دندان‌های کودکتان را چک کنید . اگر اولین دندان کودک تا ۹ ماهگی از لثه بیرون نیامد باید به متخصص کودکان مراجعه کنید .

دندان‌های اولیه سالم و بدون نقطه یا لکه بوده و لثه‌های سالم نیز صورتی هستند . اگر دندان‌های کودکتان دارای  لکه‌هایی هستند ، او را نزد یک دندانپزشک ببرید .

تمیز کردن دندان‌های شیری برای حفظ سلامت دندان‌ها در بهترین حالت ممکن

تمیز کردن دندان شیری

شما می‌بایست لثه ‌های نوزاد را از بدو تولد تا ۱۲ ماهگی با یک گاز استریل یا حوله کودکِ تمیز به آرامی پاک کنید .
مسواک زدن و کشیدن نخ دندان بخش مهمی از برنامه بهداشت دندان کودک شما است. بنابراین بسیار مهم است که برای انجام این کارها از روش صحیحی استفاده کنید .

چرا باید کودکمان را نزد متخصص یا کسی که تجربه دندانپزشکی کودکان داشته، ببریم ؟

  • دندانپزشکان متخصص یا دندانپزشکانی که کار با کودکان را زیاد انجام داده اند، به خاطر آموزشی که دیده اند قادرند بسیاری از شرایط دشوار رفتاری و مشکلات کودک را تشخیص بدهند.
  • آنها مجهز به ابزار و وسایل آرامش کودکان هستند و از چگونگی رفتار با کودکان و نوجوانان آگاهی دارند .
  • کودکان در مطب دندانپزشکی ممکن است پاسخ های متفاوتی به نشستن بر روی صندلی و نشان دادن دندان هایشان به دندانپزشک خود داشته باشند . کودکان از محیط نا آشنا مطب احساس ترس دارند در عین حال ممکن است دندان کودک نیاز به درمانهای ویژه داشته باشد .

از این رو ممکن است که دندانپزشک کودک شما به خاطر عدم همکاری کودک و دشواری در کنترل آن از آرام بخش یا بیهوشی عمومی استفاده کند .

دندانپزشک کودکان معمولا از روش های بسیاری برای هدایت رفتاری کودک استفاده می کنند . آنها به منظور جلوگیری و کاهش اضطراب کودک از صندلی دندانپزشکی و مواقعی که ممکن است در دندان کودک درد ایجاد شود از روش های هدایت رفتاری خاصی استفاده می کنند .

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید

هم اکنون از کلینیک ایمپلنت دندان دکتر رضا شاکر وقت مشاوره رایگان ایمپلنت بگیرید. 

اسکرول به بالا