بهترین برند ایمپلنت دندان

بهترین برند ایمپلنت دندان | معروفترین مارک ایمپلنت دندان

برند های متنوعی از ایمپلنت دندان وجود دارد و شاید شما متوجه ارزان قیمت بودن آن ها شده باشید. اما باید بدانید که انتخاب بهترین برند  ایمپلنت  در نتیجه نهایی درمان بسیار تاثیر گذار است.برندهای ایمپلنت دندان مورد استفاده توسط دندانپزشک، تاثیر بسیار زیادی در ماندگاری نتایج عمل خواهد داشت.مارک ایمپلنت دندان در قیمت ایمپلنت نیز تاثیر بسزایی دارد.

فقط ایمپلنت های دندانی به شما این اجازه را می دهند که عملکرد دندان را به طور کامل ، بدون درگیر شدن دندان های مجاور برگردانید.

چه موادی بهتر است؟

مواد ایمپلنت دندان باید از نظر سازگاری و  پایداری مناسب باشند. نباید باعث آلرژی در انسان شوند. آنها باید قدرت و استحکام کافی را داشته باشند. طراحی ایمپلنت باید از لحاظ فیزیکی مناسب باشند.

انواع اصلی مواد در ساخت ایمپلنت دندان عبارتند از:
جنس بهترین برند ایمپلنت

1. ایمپلنت های تیتانیوم سنتی

 آلیاژهای تیتانیوم تا حد زیادی برای ساخت ایمپلنت های دندانی استفاده می شوند. ایمپلنت دندان تیتانیوم از پلاستیسیته بسیار خوبی برخوردار است ، در حالی که کاملاً بادوام است. خود تیتانیوم تمایل به آسیاب کردن در زمان جراحی دارد. بنابراین ناخالصی های مختلفی به ترکیب ایمپلنت های دندانی اضافه می شود.

خواص تیتانیوم و آلیاژهای آن:

 • سطح تیتانیوم از مقاومت بالایی در برابر خوردگی برخوردار است.
 • تیتانیوم بسیار بادوام و سبک است.
 • آلیاژ تیتانیوم یک ماده سازگار است.

2. ایمپلنت های زیرکونیا

 مواد ایمپلنت دندان زیرکونیا در اوایل دهه۱۹۹۰ مورد استفاده کامل قرار گرفت. ایمپلنت های زیرکونیا به طور موثری در موارد واکنش های آلرژی زا بیمار به تیتانیوم یا درد هنگام کاشت استفاده می شود.
ایمپلنت های زیرکونیا سفید هستند و در زیر تاج دندان قابل مشاهده نیستند.حداکثر شباهت را با دندانهای طبیعی دارند.

بهترین برند ایمپلنت دندان

بهترین برند ایمپلنت دندان

تا به امروز ، چند شرکت ایمپلنت دندان در دنیا وجود دارند. آنها با کیفیت محصولات خود به عنوان یک تامین کننده  قابل اعتماد شهرت کسب کرده اند. این شرکتها عبارتند از:

 • Nobel Biocare,
 • Dentsply Sirona ( previously Astra),
 • Straumann,
 • Zimmer,
 • Biohorizons

ایمپلنت نوبل بایوکر

 

بیشتر بخوانید:ایمپلنت فوری (یک روزه)

برند ایمپلنت(Nobel Biocare Implants)

دندانپزشکی پیشرفته به طور مداوم روش های جدید پروتز دندان را ارائه می دهد. شرکت های معروف به طور مداوم در حال توسعه تکنیک هایی هستند که می توانند دندانهای از دست رفته را به طور کامل بازگردانند. یکی از شرکتهای شناخته شده Nobel Biocare است که محصولات آن در سراسر جهان مورد تقاضا است. بهترین دندانپزشکان در دنیا ، در کار خود ، از انواع مختلف ایمپلنت های نوبل Biocare استفاده می کنند که میتواند دندان از دست رفته را جایگزین و تعدادی از مشکلات دندانی را نیز برطرف می کند.

مزایای کاشت نوبل بایوکر:

 • نصب ایمپلنت های نوبل بایوکر نیاز به پودر استخوان ندارد زیرا برای یک جراحی موفق ، حداقل حجم آن کافی است.
 • مزایای کاشت این نوع از ایمپلنت به شما امکان می دهد به راحتی آن را در استخوان فک و بدون آسیب نصب کنید.
 • قسمت بالایی محصول به شکل مثلث ساخته شده که به استحکام کل ساختار کمک زیادی می کند.
 • تاج باید پس از کاشت ، در همان روز نصب شود.
 • همه محصولات این شرکت به دلیل اینکه هر ایمپلنت شماره شناسایی خود را دارد به طور قابل اعتماد در برابر تقلبی ضمانت می شود.
  ایمپلنت اشترومن

برند ایمپلنت(Straumann)

شرکت Straumann در سال 1954 تاسیس شد. شاید بهترین برند ایمپلنت دندان در جهان باشد. Straumann تنها شرکت در این حوزه است که برای محصولات ترمیمی ، جراحی، مانند ایمپلنت ، محصولات ترمیمی و موارد دیگر ، راه حل دارد.

شرکت ایمپلنت دندان Straumann بالاترین کیفیت را تضمین می کند و از به روزترین فناوری ها در کار خود بهره میبرد. ایمپلنت های دندانی Straumann ، هم قابلیت اطمینان محصولات و هم مدرن بودن فناوری را ارزیابی می کند. سالها تحقیق بهترین موقعیت را در  جهان برای اشترومن ایجاد کرده است.

 

ویژگی ها

 

 • کیفیت بالا و محبوبیت ایمپلنت های Straumann به دلیل ویژگی های این محصول است:
 • سطح ایمپلنت باعث بهبود استخوان سازی و کوتاه شدن مدت کاشت می شود.
 • شکل محصولات تا حد امکان شبیه به  ریشه دندان.
 • مطابقت کامل با استانداردهای بین المللی کاشت دندان.
 • سازگاری بالای محصولات با استفاده از تیتانیوم با کیفیت بالا برای تولید آنها.

  ایمپلنت بایو ریزون

برند ایمپلنت(BioHorizons)

شرکت BioHorizons در سال 1994 در ایالات متحده تاسیس شد و پس از سه سال تحقیقات بالینی ، اولین ایمپلنت را با نام BioHorizons راه اندازی کرد. امروزه سیستم های BioHorizons یک برند ایمپلنت بسیار معتبر هستند.

مزایای ایمپلنت BioHorizons:

 • کیفیت بالا – از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده اند و می توانند فشارهای سنگین را تحمل کنند ، بنابراین می توانند به راحتی دندان های جونده را جایگزین کنند.
 • اتصال محکم – تکیه گاه BioHorizons به لطف پیچ ایجاد شده با استفاده از روش قفل مارپیچی – یک نخ ریز که حفره ها و ازدیاد باکتری ها را در آن از بین می برد ، محکم ثابت شده است.
 • میزان بالای استخوان سازی – ایمپلنت ها  با کمترین احتمال ریشه را پس می زنند.
 • نیازی به پودر استخوان نیست: Biohorizon را می توان به دلیل شکل خاص روی استخوان های ضعیف قرار داد.

ایمپلنت زیمر

 

برند ایمپلنت(Zimmer)

برند ایمپلنت Zimmer سالهاست درتولید ایمپلنت برای مفاصل تخصص دارد. برای اینکه ایمپلنت لگن حتی در سخت ترین موارد نیز قابل اعتماد باشد ، متخصصان این شرکت ایمپلنت های خاصی ایجاد کرده اند. پس از تعداد زیادی عمل جراحی موفق ، این فناوری در ایمپلنت های دندانی استفاده شد و به عنوان پیشرفتی در زمینه پروتزهای دندانی شناخته شد.

مزایای ایمپلنت های دندانی Zimmer:

 

 •  غیر حساسیت زا؛
 • مقاوم در برابر خوردگی ؛
 • بقا صد در صد ؛
 • کاشت ایده آل در بافت استخوان “بدون عواقب” ؛
 • ایمپلنت های زیمر ساختار اسفنجی دارند.به سرعت با استخوان ترکیب می شوند. بدن آنها را به عنوان یک عنصر بیگانه رد نمی کند.

کدام کشور بهترین برند ایمپلنت دندان را تولید میکند؟

بهترین کشورهای تولید کننده ایمپلنت دندان آمریکا و سوئیس هستند که محصولاتی با کیفیت به جهان عرضه می کنند. اما کشورهایی مانند کره، هند و تایلند نیز توانسته اند ایمپلنت های دندانی را با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول به جهان عرضه  کنند.

آیا ایمپلنت های سرامیکی بهتر از ایمپلنت های تیتانیومی هستند؟

ایمپلنت های تیتانیومی، معمولترین نوع ایمپلنت دندان هستند که توسط شرکت های معروف تولید می شوند. اما در صورتی که بیمار نسبت به ایمپلنت های تیتانیومی واکنش های آلرژی زا نشان دهد از ایمپلنت های سرامیکی برای این کاشت استفاده می شود. ایمپلنت های دندانی زیرکونیا نوعی ایمپلنت سرامیکی هستند که جنس آنها فلزی نمی باشد. به همین علت شکستن آنها بیشتر است.

بهترین برندهای سازنده ایمپلنت های تیتانیومی

معروف ترین برند های ایمپلنت تیتانیومی در جهان اشترومن و نوبل بیوکر هستند. از دیگر شرکت های تولید کننده ایمپلنت دندان می توان به زیمر بیومت، و بیوهوریزون اشاره کرد.

آیا بهترین برندهای ایمپلنت های دندانی در ایران در دسترسند؟

متخصصان در ایران از برند مشخصی استفاده می کنند. سازندگان برخی شرکت های سازنده ایمپلنت دندان، شرکت هایی هستند که به مدت چند سال تولید کننده ایمپلنت میباشند و تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام داده اند.

بعضی از شرکتهای سازنده ایمپلنت محصولاتی با کیفیت پایین تولید می کنند که البته سود بیشتری را نصیب دندانپزشک می کند اما معمولاً دندانپزشکان تمایل دارند که از برند های مشهور تر که کیفیت بهتری دارند را برای بیماران استفاده کنند.

یکی از فاکتورهایی که روی طول عمر و دوام ایمپلنت دندان موثر است، کیفیت مرغوب مواد و نحوه ساخت ایمپلنت با تکنولوژی های روز است که این شرایط فقط در برندهای معروف جهان وجود دارد.

بیشتر بخوانید:ایمپلنت دیجیتالی

 

کلینیک دندانپزشکی دکتر شاکر به منظور ارائه خدمات متنوع به مراجعین محترم،برندهایی را انتخاب کرده که بیماران با هر نوع سلیقه و بودجه مالی بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند. برندهای ایمپلنت مورد استفاده در کلینیک ما با تایید دکتر رضا شاکر – ایمپلنتولوژیست و جراح دندان- از بین بهترین برندها انتخاب شده اند:

ایمپلنت های کره ای

برند ایمپلنت دندان AnyOne

برند ایمپلنت AnyOne
برند ایمپلنت دندان AnyOne

AnyOne یکی دیگر از برند های ایمپلنت شرکت محبوب Megagen است. شرکت Megagen در سال 2002 آغاز به کار کرد. هدف آن ها ارائه روش های به روزتر برای دندان پزشکان و بیماران در شاخه های مختلف ایمپلنت دندان و به طور کلی عرصه دندان پزشکی بوده است

برند ایمپلنت AnyOne که شامل طراحی ویژه محصولات این شرکت بزرگ است یکی از برند های محبوب ایمپلنت دندان کره ای در سطح جهان است که شامل مزیت های کاشت آسان برای دندان پزشک و زمان بهبودی کوتاه تر برای بیماران است.

همچنین ایمپلنت های AnyOne کاهش فشار بر روی استخوان تاج ، قدرت مقاومت بالا و هماهنگی خوب در برقراری ارتباط بافت ها  آن را به یکی از برند های خوب در این زمینه تبدیل کرده است.

این برند نیز همواره در حال پیشرفت در زمینه ایمپلنت دندان و ارائه محصولات با کیفیت تر و تکنولوژی به روز تر برای راحتی بیماران و دندان پزشکان است.

برند ایمپلنت دندان AnyRidge
برند ایمپلنت دندان AnyRidge .

شرکت Megagen در سال 2002 توسط عده ای از جراحان خبره دندان که به دنبال دستیابی به ایمپلنت های بهتری بودند ، آغاز شد. هدف آن ها ارائه راه حل های بهتر برای بیماران و ادامه روند بهبود محصولات و معرفی روش ها و متد های جدید برای شرایط سخت جراحی بوده است.

با ارائه ایمپلنت های کوتاه و پهن تغییر عظیمی در بازار جهانی ایجاد کردند. با تحقیقات فراوان در این زمینه ثابت کردند که ایمپلنت های کوتاه مؤثر هستند. اکنون بیشتر کمپانی ها از ایمپلنت های کوتاه و پهن نیز در رزومه خود استفاده می کنند.

به عنوان اولین شرکتی که کیت و تکنیک پیوند سینوس داخلی را ارائه کردند ، شناخته می شوند که در حال حاضر هزاران مدل از آن توسط سایر کمپانی ها نیز وجود دارد.

دو سال پیش اولین محصول که به نظر خودشان بهترین محصول آن ها نیز است به بازار جهانی عرضه شد : برند ایمپلنت دندان AnyRidge .

ایمپلنت دندان AnyRidge به عنوان یک ایمپلنت نمونه در موارد کارکرد ، مقاومت و زیبایی شناسی در  مقایسه با بازار جهانی است و شعار آن ها برگرداندن احساسات و هنر به شاخه دندان پزشکی است.

همواره در این فکر بوده اند که با ارائه محصولات و تکنولوژی های جدید تر و به روز تر فسمت اعظمی از بازار جهانی را در اختیار داشته باشند.

 

برند ایمپلنت دندان NeoBiotech

برند نیوبایوتک یکی از شرکت های مطرح در زمینه تولید و ارائه محصولات ایمپلنت در صنعت دندان پزشکی نوین است. از زمان تاسیس آن که به سال 2000 بر می گردد ، همواره به دنبال راه کار هایی جدید در تک تک مراحل کاشت ایمپلنت دندان حول و محور شعار همیشگیشان که ساده ، امن و سریع هم برای دندان پزشک و هم برای بیمار است ، بوده اند. امروزه محصولات این شرکت در بیش از 60 کشور جهان مورد استفاده است.
برند ایمپلنت دندان neobiotech

برند ایمپلنت دندان SewonMedix

برند ایملپنت دندان SewonMedix از برند های مطرح و شناخته شده کره می باشد که در کشور ما نیز محبوبیت دارد و استفاده می شود. این کمپانی از سال 2000 تأسیس و از سال 2006 فعالیت در زمینه ایمپلنت دندان را آغاز کرده است و همواره در حال پیشرفت در عرصه دندان پزشکی و اللخصوص ایمپلنت دندان بوده است. کیفیت ایمپلنت های برند نسبتاً خوب است. مخصوصاً اگر بودجه کافی برای ایمپلنت های بسیار گران قیمت سوییسی و مانند آن ها را ندارید.
برند ایملپنت دندان SewonMedix

ایمپلنت کره ای Dio

درسال 2000 شرکت دی او فعالیت خود را در کشور کره جنوبی آغاز کرده است، این برند در بازار جهانی جز پرفروش ترین برندها می باشد و محصولات خود را به 60 کشور که از لحاظ صنعتی درجه 2 هستند ارسال می کنند.

اما برای دندان پزشکان از نظر راحتی کار مشکلاتی داشته است که با تولید برند UF این مشکلات و ضعف ها حل شد.  ایمپلنت های کره ای هم کیفیت خوب دارند هم نامناسبً در واقع بهترین نوع ایمپلنت کره ای برندی است که از شرکت های معتبر کره ای تولید شده باشد و در ایران و سایر کشورها شناخته شده باشد.

باز هم برای اطلاعات بیشتر درباره انواع برند ایمپلنت و قیمت آن ها به خصوص قیمت ایمپلنت کره ای Dio می توانید با بهترین متخصص ایمپلنت، دکتر رضا شاکر مشورت کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید
برند ایمپلنتdio

برند ایمپلنتcmi

این برند از سال 2000 فعالیت خود را در زمینه ایمپلنت دندان آغاز کرده است. شعاری که آن ها در مورد ایمپلنت دارند ایمن،بهترین برند باسرعت و آسان است. این برند ایمپلنت کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه ای دارد، به همین دلیل بسیار مورد توجه و محبوب است.
برند ایمپلنت cmi

ایمپلنت های  آلمانی

 

برند ایمپلنت دندان HumanTech

برند ایمپلنت دندان HumanTech

برند ایمپلنت دندان HumanTech ریشه اش به سال 1948 باز می گردد. گوستاو هاتزل شرکتش را در اشتوتگارت آلمان در این سال تأسیس کرد. از همان سال های ابتدایی فعالیت خود را در زمینه های درمانی آغاز کردند.

در طول گذر زمان و بزرگ شدن کمپانی کم کم بخش های تخصصی آن از یکدیگر مجزا شدند و هرکدام به صورت انحصاری بر روی موارد مربوط به خود فعالیت می کردند. در سال 2010 بود که قسمت منحصر به دندان و دندان پزشکی راه اندازی شد که به صورت تخصصی بر روی ایمپلنت های دندان فعالیت می کردند.

تمامی محصولات این شرکت در کشور آلمان تولید و عرضه می شود و هدف آن ها رضایت 100% بیماران از عمل و آسایش و راحتی آن ها می باشد.

پیشرفت روز افزون آن ها نوید دست آوری به تکنولوژی های جدید در زمینه ایمپلنت دندان را می دهد.

برند ایمپلنت دندان ICX

برند ایمپلنت دندان ICX

برند ایمپلنت دندان ICX از معتبرترین برند های ایمپلنت دندان آلمانی در سطح جهان است. این شرکت در سال 1999 تاسیس و پس از یک مدت طولانی تحقیقات و انجام آزمایشات به منظور دستیابی به نتیجه دلخواه در سال 2004 به بازار عرضه شد. این تحقیقات طولانی باعث شد که ورودی جدید در عرصه دندان پزشکی توسط آن ها انجام شود. قیمت محصولات آن ها در طول 11 سال با پایداری ثابتی عرضه شده و ICX عنوان چهارمین برند پر فروش ایمپلنت در آلمان نیز شناخته می شود.

کلیت سیستم ایمپلنت ICX حول جدیدترین تکنولوژی ها و اصول برپا و طراحی شده است. به عنوان نمونه برخی از این تکنولوژی ها استفاده از نخ آپیکال ، میکرو سیم در گردنه محصولات ایمپلنت و بسیاری موارد ریز دیگر را می توان نام برد.
محصولات برند ICX در آلمان و سوییس تولید می شوند و کپی از روی محصولات برند های دیگری نمی باشند و تحت مدیریت و نظارت خود شرکت ICX عرضه می شوند.

 

برند ایمپلنت دندان Ritter

برند ایمپلنت دندان Ritter
برند ایمپلنت دندان Ritter

فعالیت های این شرکت از سال 1887 در سطح جهانی آغاز شده است و در طول این سال ها با ارائه محصولات با کیفیت و ارائه تضمین تجربه ای ایمن و سرویس دهی خوب به بیماران را در اولویت خود قرار داده اند.

Ritter گارانتی مادام العمر دارد. بنابراین می توانید با اطمینان کامل آن را انتخاب کنید که در کنار آن به هدف اصلی که درمان است نیز برسید.
هدف اصلی این برند بهبود کیفیت زندگی بیماران و روند کاری کلینیک های درمانی است

ایمپلنت Bego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید

هم اکنون از کلینیک ایمپلنت دندان دکتر رضا شاکر وقت مشاوره رایگان ایمپلنت بگیرید. 

اسکرول به بالا