ایمپلنت اقساطی

ایمپلنت اقساطی

ایمپلنت را می‌توانیم یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش‌های اصلاح طرح لبخند بدانیم. از این روش درمانی برا جایگزینی دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شود.اما بعضی افراد به دلیل نداشتن توان مالی انجام ایمپلنت، از انجام آن منصرف می‌شوند و به سراغ ایمپلنت ارزان قیمت که البته طول عمر بسیار کمتری دارند، می‌روند. دندانپزشکان بسیاری برای حل مشکلات مالی درخواست‌کنندگان ایمپلنت دندان، انجام ایمپلنت اقساطی را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند. انجام ایمپلنت به صورت اقساطی می‌تواند باعث شود که افرادی که بضاعت مالی کمتری دارند هم به جای رفتن به سراغ دندان‌های مصنوعی و یا روش‌های دیگر جایگزینی دندان، از روش مطمئن ایمپلنت استفاده کنند. 

ایمپلنت اقساطی چیست؟

ایمپلنت اقساطی: دندان ها نقش مهمی از زندگی و سلامتی افراد را تشکیل می دهند و اگر زمانی آسیبی ناشی از پوسیدگی و… را ببینند باید در اولین فرصت نسبت به درمان آن ها اقدام کنیم.راه های درمان زیادی برای دندان ها آسیب دیده دارد اما بهترین و موثرترین راه درمان برای دندان های از دست رفته را می توان به ایمپلنت دندان اختصاص داد.

ایمپلنت دندان روش درمانی جدید است که با جایگزینی دندان های از دست رفته زیبایی و عملکرد دندان های طبیعی سابق و چه بسا بهتر از آن را به افراد بازگردانده و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

اما بسیاری از افراد از این درمان سرباز می زنند و دلیل آن هم قیمت کاشت ایمپلنت دندان من باشد که در مقایسه با سایر روش های درمانی چون لمینیت دندان ، اوردنچر و جایگذاری دندان گرانتر است و ممکن است این افراد نتوانند هزینه ی آن را پرداخت کنند. به همین علت بیمارانی که نیاز به کاشت ایمپلنت و جایگزینی دندان دارند در بیشتر مواقع به دنبال روش های دیگر یا کلینیک هایی هستند که بتوانند هزینه کاشت ایمپلنت و درمان خود را کاهش دهند.

مراکز درمانی و دندانپزشکی بسیاری در سطح تمامی شهر ها وجود دارد که کاشت ایمپلنت دندان را با قیمت های مختلفی انجام می دهند.اما مراکز محدودی وجود دارندکه برای بیمارانی که توان مالی یا بودجه ی کمی برای درمان دارند راهکاری جدید و به صرفه را فراهم آورده است و ایمپلنت اقساطی را در کنار سایر خدمات خود قرار داده اند.

کلینیک دکتر رضا شاکر متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان نیز از جمله چنین مراکزی می باشد که سال ها است در زمینه ایمپلنت دندان فعالیت دارند و با قرار دادن شرایط اقساطی برای کاشت ایمپلنت بیماران به راحتی می توانند اقدام به درمان کنند.

ایمپلنت اقساطی

شرایط پرداخت هزینه ایمپلنت اقساطی چگونه است؟

هزینه ی کاشت ایمپلنت اقساطی دندان با توجه به عواملی چون تعداد ایمپلنت ، نوع ایمپلنت، مواد و وسایل مورد نیاز و… بستگی دارد که در کلینیک ها و مراکز درمانی مختلف است.اما همانطور که گفته شد برخی از کلینیک ها همچون کلینیک دکتر شاکر شرایط ایمپلنت اقساطی را برای بیماران فراهم کرده است تا بیمارانی که نیاز به ایمپلنت دارند بتوانند با پرداخت اقساطی ایمپلنت درمان خود را آغاز کنند.

پس از مراجعه به کلینیک در ابتدا پزشک متخصص به بررسی وضعیت دندان ها می پردازد و پس از تعیین تعداد ایمپلنت های مورد نیاز و نوع ایمپلنت هزینه ی کلی تا پایان کاشت را تعیین می کند.شما می توانید در صورت تمایل اعلام به پرداخت نقدی کرده یا از طریق چک هزینه ی خود را اقساطی کنید. لازم به ذکر است که در ایمپلنت اقساطی پس از تعیین هزینه بیمار باید در جلسه ی اول مبلغی را به عنوان پیش پرداخت قرار دهد.

در کلینیک دکتر شاکر توافقی درباره ی هزینه ی ایمپلنت اقساطی بین پزشک و بیمار انجام می شود و شما می توانید با توجه به بودجه ای که دارید شرایط اقساط را تعیین کنید.

هزینه ی ایمپلنت را به چند صورت می توان قسط بندی کرد؟

قسط بندی ایمپلنت در مرحله ی اول به هزینه ی کلی کاشت بستگی دارد.هزینه ی کلی ایمپلنت در همان جلسه ی اول مراجعه به کلینیک پس از بررسی از وضعیت دندان و تعداد ایمپلنت های مورد نیاز و… تعیین و در یک فاکتور منعقد می گردد.

دکترشاکر از زمانی که فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده است جهت همدردی با بیماران شرایط اقساطی را تعیین و بیماران بسیاری را با این شرایط پذیرفته است.در این خصوص دو راه برای قسط بندی ایمپلنت برای بیماران قرار داده است تا آنان با خیال راحت روند درمان خود را به پیش گرفته و درمان لذت بخشی را داشته باشند:

پرداخت اقساط ایمپلنت به صورت نقدی:در این حالت شما هزینه ی ایمپلنت را در 3 قسط با توجه به بودجه ی درآمدی شخصی تعیین می کنید و سپس در طی 3 تا 6 ماه با توجه به روند درمان هزینه ی ایمپلنت را به صورت نقدی پرداخت می کنید.

پرداخت اقساط ایمپلنت از طریق چک:این امکان زمانی برای شما فراهم می شود که هزینه ی ایمپلنت از حالت معمولی بیشتر شده باشد.در این حالت شما می توانید 3تا4 فقره چک معتبر را تهیه کرده و تا زمان پایان درمان هزینه ی خود را پرداخت کنید.

نحوه ی پرداخت اقساط ایمپلنت چگونه است؟

قسط اول در هنگام کاشت اولیه ایمپلنت

در جلسه ی اول که برای برسی وضعیت بیمار و تعداد ایمپلنت های مورد نیاز انجام می شود برنامه ریزی کلی در باره ی نحوه ی کاشت و مراحل اولیه کاشت ایمپلنت اقساطی آغاز می شود.مرحله ی اول کاشت ایمپلنت مربوط به کاشت پایه ی ایمپلنت می باشد که از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک قرار می گیرد.

قسط اول ایمپلنت با توجه به قرار دادی که بین پزشک و بیمار منعقد شده است در این مرحله انجام می شود اگر بیمار نیاز به جراحی های جانبی چون جراحی لثه داشت نیز هزینه ی آن در قیمت ایمپلنت تاثیر می گذارد و باید پرداخت شود.

قسط دوم در هنگام قالب گیری ایمپلنت

هنگامی پایه ایمپلنت در اسخوان فک قرار گرفت تا هنگامی که جوش خورده . پیوند تکمیل شوند حدود 3 تا6 ماه به طول می انجامد.در این مرحله بیمار باید برای ادامه فرآیند کاشت دندان و قالب گیری تاج دندان مجدد به پزشک مراجعه کند.در این زمان است که قسط دوم ایمپلنت باید پرداخت شود.

قسط سوم در هنگام قرار دادن تاج دندان بر روی پایه ایمپلنت

این مرحله آخرین فرآیند کاشت دندان می باشد که تاج دندانی که پس از 2 یا 3 هفته تهیه شده بر روی پایه ایمپلنت قرار گیرد.در این زمان پزشک از شما می خواهد به کلینیک مراجعه کرده و سپس با استفاده از تکنیک های پزشکی و به کمک پیچ تاج دندان دائمی را برروی ایمپلنت شما سوار می کند.

آیا می توان ایمپلنت را به طور اقساطی انجام داد؟

بله شما می توانید با مراجعه به کلینیک دکتر شاکر کاشت ایمپلنت و خدمات مرتبط با ایمپلنت را به صورت اقساطی با کیفیت بالا انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی برایتان پیش آمده؟ از ما بپرسید...
×
اسکرول به بالا